Lisabona iš lifto \"danguje\" Sugriuvusi bažnyčia
(Lisabona)

Trečiąją dieną greituoju traukiniu (220 km/h !!!) per porą valandų pasiekiu Lisaboną. Čia irgi daugybė turistinių objektų: pilių, vienuolynų, bažnyčių, muziejų, šiaip gražių pastatų. Portugalai netgi turi pastatę savo Kristaus Atpirkėjo (Rio de Janeiro) skulptūros repliką. Miesto centre stovi didžiulis liftas – kaip juokavome „į dangų“ 🙂 Labai gražus arabiškų motyvų Alfama rajonas, neįtikėtinu būdu išsidėliojęs po didžiules kalvas. Jo siaurose gatvelėse dar kažkaip sugeba sutilpti ir mieli senoviniai tramvajai.

Tramvajus, Alfama Alfama, Lisabona

Langų dekoracijos Lisabonos pilis
(Alfama, Lisabona)

Aplinkiniams miesteliams lankyti išsinuomavome mašiną. Atrodo, kad net ir pats mažiausias iš jų turi po savo pilį. Pati gražiausia stovi Sintroje – Palácio Nacional da Pena. Ji tokia lyg būtų paimta iš pasakų knygos – aukšti spalvingi bokštai, didžiulės terasos, kuriose matyt vyko pokyliai po atviru dangumi, didingi sodai. Viduje viskas kruopščiai išsaugota, net stalai padengti – lyg karaliai būtų tik trumpam išėję kažkur pasivaikščioti. Visai kitokia šalia esanti maurų pilis, kur viskas atsiduoda solidžiu funkcionalumu. Matosi, kad ne pramogoms statyta.

de Pena pilis, Sintra de Pena pilis, Sintra de Pena pilis, Sintra

de Pena pilis, Sintra Maurų pilis, Sintra
(Sintra pilys)

Vis niekaip neprisiruošiu nusipirkti GPS’o, todėl orientavomės pagal Google maps’us. Taip pat padėjo, kad portugalai iš tiesų gerai sužymėjo savo kelius. Išskyrus Lisaboną. Kur padarai vieną klaidą ir tenka apvažiuoti pusę miesto, kad rastum vietą apsisukti.

Toliau dar vienas kurortinis miestelis Peniche. Su nuostabiais paplūdimais ir daugybe žuvies restoranų. Šis regionas taip pat traukos centras banglentininkams – pliaže stebėjau kaip jie ištisas valandas mirksta vandenyje ir bando pasikinkyti stichiją. Jau minėjau, kad Portugalija kalvų šalis, todėl laikas nuo laiko atsiveria įspūdingi skardžiai į vandenyną. Linksmai nuteikė dar prie įvažiavimo išsirikiavusios minios bobučių, kurios siūlė nakvynę – visai kaip Palangoje 🙂 O į Obidos deja jau nespėjome užsukti.

Peniche skardis, vandenynas Atlanto vandenynas, Peniche

Banglentininkai, Peniche
(Peniche)

Iš kitų kelionės pastebėjimų – gatvėse daugybė italų, kurie čia turbūt populiariausi turistai (kiek girdėjau, pietuose esantį Algarve rajoną yra ypač pamėgę britai). Kainos palankios lietuviškai kišenei: soti vakarienė 10-15 eurų, viešbučiai keliaujant dviese po 20-30 eurų žmogui. Maistas puikus, tačiau vakare apie 6 valandą užeigos dar būna tuščios, mat portugalai vakarienę valgo tik apie 10-ą. Jautėmės saugiai, nors vidury dienos bent du kartus siūlė pirkti narkotikų. Viešasis transportas nepriekaištingas, nuveža greitai ir nebrangiai. Neveltui Portugalija pagarsėjo kaip daugiausia ES lėšų susisiekimo infrastruktūrai įsisavinusi šalis.

Visumoje tai puiki vieta poilsiui ir naujiems įspūdžiams – ypač vasarą.

Daugiau nuotraukų čia

(c) 2008 Ši medžiaga yra autoriaus nuosavybė. Be sutikimo draudžiama naudoti kituose portaluose.
Nuotraukos (c) Tamagochi, Vaida

1 comments On Portugalija 2008

Palikite komentarą:

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas

Site Footer